Przekaźnik czasowy z timerem 1s-1h 12V

16,50 zł 15,68 zł

Przekaźnik czasowy z możliwością ustawienia czasu od 0.1s do 60 minut. Wygodna regulacja potencjometrem. Złącze trigger dla wyzwolenia działania. Zasilanie 12V DC

  • -5%

Moduł przekaźnika z WiFi ESP-01 ESP8266

18,90 zł 17,96 zł

Moduł WiFi z ESP8266 w układzie ESP-01 wpinany do płytki z przekaźnikiem. ESP jest dołączone do zestawu i można wypiąć je z gniazda modułu.

  • -5%

Przekaźnik 8 kanałowy 5V 10A 250V LL/HL 8CH

29,50 zł 28,03 zł

Moduł przekaźnika 8 kanałowego z optoizolacją sterowany napięciem 5V. Przekaźniki wytrzymują prąd AC 10A 250V

Możliwość ustawienia sterowania stanem niskim lub wysokim dla każdego kanału osobno. Napięcie zasilania 5V

  • -5%

Przekaźniki/SSR

Przekaźnik SSR

Moduły posiadające przekaźniki mechaniczne i SSR służą do sterowania urządzeniami działającymi z dużymi napięciami przy pomocy niskich napięć. I tak przykładowo możemy dzięki przekaźnikowi SSR sterować grzałkami w piecu czy wędzarce na napięcie 230V AC o poborze 2000W z małego mikrokontrolera włączając i wyłączając przekaźnik napięciem rzędu 5V i prądzie kilku miliamper. Dużą zaletą modułów SSR (Solid State Relay) inaczej zwanych półprzewodnikowymi lub elektronicznymi jest to, że nie posiadają w środku mechanicznych części co pozytywnie wpływa na ich długie i bezawaryjne działanie. Zwykłe przekaźniki mechaniczne w środku mają mały elektromagnes, który przyciąga blaszkę powodując zamknięcie obwodu.

Jak podłączyć przekaźnik SSR?

Bardzo prosto - jeśli jest to moduł przekaźnikowy należy podać na niego zasilanie według specyfikacji producenta, najczęściej jest to 5V lub 12V. Kolejno sprawdzamy czy stan przekaźnika zmieniamy stanem wysokim czy niskim. Powinniśmy znaleźć na module napis HL - High level trigger (stan wysoki) lub LL - Low level trigger (stan niski). Jeśli oznaczony jest jako HL, wtedy w wejście input podajemy napięcie 5V lub 12V według oznaczenia na przekaźniku. Jeśli LL podajemy masę, lub napięcie niższe niż wartość połowy oznaczenia na przekaźniku.

Kiedy mamy do czynienia z przekaźnikiem typu SSR-40A AC-DC podpinamy w zaciski Input napięcie zgodne z etykietką pamiętając o poprawnej polaryzacji plus do plusa masa do minusa.