Ładowarka TP4056 Li-Ion USB C z zabezpieczeniem
Moduł ładowarki TP4056 z zabezpieczeniem z gniazdem USB typu C.
- -5%
Moduł ładowarki TP4056 z zabezpieczeniem z gniazdem USB typu C.
Moduł BMS dla ogniw 3S 10A zabezpiecza przed nadmiernym przeładowaniem i rozładowaniem.
Moduł managera ładowania i rozładowywania 3S. Maksymalny prąd rozładowywania 40A
Moduł managera ładowania i rozładowywania pakietów 10S o maksymalnym prądzie rozładowywania 15A.
W zestawie przewody.
Moduł managera ładowania i rozładowywania pakietów 5S o maksymalnym prądzie rozładowywania 15A.
W zestawie przewody.
Moduł BMS 4S dla pakietów ogniw Li-Ion z wbudowanym balanserem.
Moduł BMS 3S dla pakietów ogniw Li-Ion z wbudowanym balanserem.
Moduł ładowania ogniw Li-Ion 2S prądem 4A ze złączem USB-C
Moduł do budowy power banku z 1 portem USB o natężeniu ładowania 2.1A i napięciu 5V.
Port micro USB do ładowania power banku. Przystosowany do ogniw typu 18650.
Symbol układu: 864-KC V1.0
Moduł ładowania i rozładowywania z funkcją balansera odporny na kurz, zachlapania, chwilowe zalanie. Ze wspólnym portem ładowania. Obsługuje maksymalnie pakiety 14S 30A 51.8V.
Moduł managera ładowania i rozładowania ogniw typu 18650 2S 5A
Moduły BMS (battery managment system) zostały stworzone aby sprawować kontrolę nad ładowaniem i rozładowywaniem ogniw prądowych różnych typów. Najpopularniejsze typy ogniw to Li-Ion czyli litowo jonowe, Li-Po - litowo polimerowe i LiFePO4 czyli litowo żelazowo fosforanowe. Ze względu, że każdy typ posiada inne wartości napięcia do jakich może się ładować i rozładować należy dobierać pod nie modele BMS-ów.
Przy zakupie BMSa należy zwrócić uwagę do jakiej ilości ogniw został przeznaczony. Typy oznaczamy przykładowo jako BMS 4S albo BMS 3S odpowiadające odpowiednio 4 i 3 ogniwom połączonym ze sobą szeregowo co sprawia że ich napięcia się sumują. Aby zwiększyć pojemność i wydajność prądową takiego pakietu należy dołączyć następne ogniwa równolegle.
Następna rzecz na jaką należy zwrócić uwagę to maksymalny prąd jaki może pobrać urządzenie podłączone do BMS. Powinniśmy zawsze kupić moduł BMS z większą wydajnością prądową niż ta, którą potrzebujemy aby nie doprowadzić do nadmiernego przegrzewania i uszkodzenia modułu, a w przypadku przekroczenia dopuszczalnego natężenia jego spalenia.
Sprawdź też czy moduł posiada wyprowadzenia wspólnego portu ładowania i rozładowywania czy może są oddzielne. Od tego będzie zależało czy ładowarka do naszych ogniw będzie podpinana w miejsce przewodów, którymi następuje rozładowywanie ogniw czy posiada osobne przewody do podpinania źródła ładowania.
Większość modułów BMS posiada możliwość balansowania pojedyńczych celi ładowanych pakietów ale trzeba otwarcie powiedzieć, że często prąd balansowania jest bardzo mały i proces ten nie zawsze jest wydajny. Dlatego nie zaszkodzi dołożenie dodatkowego balansera sprawującego kontrolę nad równym ładowaniem ogniw.
WAŻNE! Należy mieć na uwadze, że budując pakiet akumulatorków należy zadbać aby miały jednakowe napięcia zanim podłączymy je za sobą, a następnie do zakupionego modułu BMS!