Softstart-miękki wolny rozruch soft start 250V 24A

Softstart-miękki wolny rozruch soft start 250V 24A

17,90 zł
17,01 zł Zniżka 5%
Brutto

Soft Start to niezawodne urządzenie, które zapewnia płynne i kontrolowane uruchamianie silników elektrycznych, minimalizując przeciążenia i uszkodzenia urządzeń. Dzięki zastosowaniu tego modułu w elektronarzędziach, możemy pozbyć się nagłego szarpnięcia przy uruchamianiu urządzenia.

Ilość
  Chwilowo niedostępny

K-058
 

Wysyłka w 24h!

 

30 dni na zwrot

Soft Start, znany również jako Miękki Start, to moduł, który umożliwia łagodne i kontrolowane uruchamianie silników szczotkowych (komutatorowych). Jest to doskonałe rozwiązanie dla urządzeń, które wymagają ochrony przed gwałtownymi wstrząsami i przeciążeniami podczas rozruchu.

Soft Start został zaprojektowany, aby zapewnić płynne i bezpieczne uruchamianie różnego rodzaju urządzeń, takich jak szlifierki, wiertarki, wkrętarki, wentylatory, kompresory, pompy, przenośniki, a także inne urządzenia przemysłowe i domowe. Dzięki zastosowaniu technologii soft start, produkt eliminuje nagłe przepięcia i przeciążenia, które mogą wystąpić podczas uruchamiania silnika, co minimalizuje uszkodzenia urządzeń oraz zwiększa ich żywotność.

Ważnym atutem Soft Start jest jego prostota montażu i obsługi. Urządzenie jest kompaktowe i łatwe do zamontowania w urządzeniach. Schemat podłączenia przedstawiony jest na zdjęciu.

Specyfikacja:

  • model: RQD24A
  • maksymalne napięcie: do 250V AC
  • maksymalny prąd: 24A
  • częstotliwość: 50/60Hz
  • obsługiwane silniki: szczotkowe (komutatorowe)
  • wymiary: 21mm x 25mm x 13mm (blaszka mocująca wystaje na dodatkowe 11mm)

Korzyści wynikające z zastosowania modułu miękkiego rozruchu:

  • Ochrona przed przeciążeniami: Soft Start pozwala na kontrolowany wzrost prądu podczas rozruchu, eliminując gwałtowne przepięcia prądu, które mogą powodować przeciążenia i uszkodzenia silników oraz innych urządzeń elektrycznych.
  • Zwiększenie trwałości urządzeń: Dzięki łagodnemu rozruchowi, Soft Start minimalizuje stresy i wstrząsy podczas uruchamiania silników, co może wydłużyć ich żywotność i zmniejszyć koszty związane z konserwacją i naprawami.
  • Oszczędność energii: Soft Start pozwala na kontrolowanie prądu podczas rozruchu, co może pomóc zmniejszyć szczytowe obciążenia sieci elektrycznej i związane z tym koszty energii elektrycznej.
  • Bezpieczeństwo: Soft Start minimalizuje gwałtowne przepięcia prądu podczas rozruchu, co może zwiększyć bezpieczeństwo pracy urządzeń i chronić przed uszkodzeniami

Jak dobrać Softstart do silnika?

Prąd obsługiwany przez Softstart musi być równy lub większy od prąd znamionowego silnika. Rekomendujemy dobranie modelu z zapasem minimum 30%,
gdyż przy rozruchu prąd chwilowy może być wyższy. Jeśli twój silnik pobiera 9A wybierz softstart minimum 12A. Można kupić softstart mocniejszy z większym
zapasem lecz nigdy słabszy

Szczegóły produktu

K-058