Płytki zgodne z UNO R3 i Mega2560

W tej kategorii znajdują się wszystkie mikrokontrolery zgodne z serią Uno oraz Mega2560. Są to najpopularniejsze i bardzo proste w programowaniu mini komputery pozwalające na zrealizowanie rozmaitych projektów w połączeniu z kompatybilnymi czujnikami.

Uno R3

Mikrokontroler ten dzięki wsparciu społeczności na całym świecie jest idealny aby rozpocząć swoją przygodę z programowaniem. Posiada darmowe środowisko i aby móc wgrać swój pierwszy program wystarczy podpiąć je do swojego komputera przewodem USB. Jeśli jesteś nowy sprawdź kurs "Ardu Łopatologicznie" na naszym blogu. Wprowadzi Cię on w zrozumiały sposób do świata programowania.

Mega2560

Jest to bardziej rozbudowana wersja mikrokontrolera posiada więcej pamięci oraz wyjść dedykowanych do podłączania peryferii. Sprawdzi się doskonale przy bardziej skomplikowanych projektach.

Każdą z wymienionych wyżej płytek zakupisz w naszym sklepie wybierając je z poniższej listy.

Do każdegej płytki dostępne są również shieldy - są to nakładki zwiększające możliwości naszych mikrokontrolerów przykładowo rozszerzające o możliwość podpięcia urządzeń usb lub skorzystania z gniazda sieciowego.